Nefunkční partnerství/manželství

Myslím si, že už kvůli dětem bychom neměly setrvávat v nefunkčním manželství. Děti mají citlivou duši a vnímají, že rodina není v pořádku a nakonec si tento vzorec chování přenesou do svého vlastního života.

Určitě vás nechci navádět, abyste se rozvedly. Jde mi spíš o to, abyste se zamyslely samy nad sebou, nad svojí zodpovědností vůči rodině. A pokud to ještě jde, udělejte s partnerem všechno pro to, aby manželství nebylo “nutnost” kvůli dětem, ale harmonický vztah založený na lásce a úctě.

Mně se to nepovedlo a přitom mi z prvního manželství zůstalo pár fotoknih, kde jsme vypadali jako “rodinka pro časopis ŠTĚSTÍ” – iluze vždy živená drahou dovolenou. Moje manželství mělo dva důvody k zániku, a sice fakt, že jsem se stala matkou a že exmanžel byl alkoholik. Od rozvodu uplynulo už přes pět let a dítě se dostává do puberty. Nebylo to lehké, není to lehké, ale vím, že jsem zachránila sebe a hlavně moje dítě, které se nemusí dívat na nešťastnou matku a opilého otce.

Máme s dcerou novou rodinu, muže s velkým M, který nás obě miluje, rozmazluje, vychovává, stará se o nás a hlavně s námi RÁD tráví svůj volný čas. Mám štěstí? Nebo štěstí přichází k připraveným? Rozvod je velký mezník v životě a záleží, jak se na něj připravíte, protože podle toho se pak bude odvíjet váš další život. Já měla štěstí, ale kdybych byla i připravená, bylo by vše podstatně snadnější.